ŚWIATOWE GWIAZDY MUZYKI W PARYSOWIE – 9 sierpnia 2022 r.

10 sierpnia 2022

Tego jeszcze nie było… Po raz pierwszy na Parysowskim Rynku o godz. 18-tej spotkali się wielcy świata muzyki: Céline Dion, Elton John, Elvis Presley, Tina Turner i Michael Jackson oraz mniej znany, ale przeuroczy… KROPEK.

Było to możliwe dzięki Panu Krzysztofowi Falkowskiemu – twórcy TEATRU ANIMACJI FALKOSHOW, który przyjechał do Parysowa ze swoimi MARIONETKAMI z Lanckorony. Najmłodsi mieszkańcy Gminy Parysów wraz z rodzicami, babciami, dziadkami i opiekunami przekonali się jak bardzo dokładnie marionetka jest w stanie oddać charakterystyczne ruchy światowych gwiazd estrady. Lalki na niciach poruszały się w rytm przebojów dzięki zręcznej animacji Krzysztofa Falkowskiego.

Aby uczestnicy pokazu nie zapomnieli zupełnie o otaczającej ich rzeczywistości, w widowisko wplecione zostały warsztaty teatralne na temat teatru marionetkowego.

Podczas trwania widowiska muzycznego o popcorn i watę cukrową dla publiczności zadbały „Paryżanki” – Koło Gospodyń Wiejskich z Parysowa.

Dyrekcja Biblioteki dziękuje za współpracę Zaułkowi Animacji Lanckorona, Panu Krzysztofowi za wspólne rozpoczęcie spektaklu, Pani Wójt, Klubowi  Seniora CUS z Parysowa, „Paryżankom”, wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Wakacje – Lato 2022”, rodzicom i opiekunom za zaangażowanie podczas warsztatów plastycznych.