„Książka w Bibliotece” – z wizytą w szkole

29 listopada 2023

Dnia 24 listopada 2023 r. bibliotekarz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie gościł w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Starogrodzkiej, w której zaprezentował lekcje biblioteczne pt. „Książka w Bibliotece” w klasach 1-3 oraz w klasach 4-6 oraz 8.

Lekcje odbyły się w formie warsztatów z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Uczniowie wysłuchali opowiadania Kobi Yamady pt. „Co robisz z pomysłem?”, które było inspiracją do przeprowadzenia spotkań w szkole.

Zadaniem uczestników było zaprezentowanie swoich pomysłów o „Książce w Bibliotece”.

Klasy 1-3 przedstawiły swoje pomysły na następujące tematy:

• Czym jest biblioteka?
  • Skąd się biorą książki w bibliotece?
  • Do czego służą książki?

Starsze klasy wypisywały pomysły i odpowiedzi na pytania takie jak:

• Czym jest Biblioteka?
  • Skąd się biorą książki w bibliotece?
  • Co się dzieje z książką w bibliotece zanim trafi na półkę?
  • Co/kogo można znaleźć w bibliotece (oprócz książek)?

Warsztaty cieszyły się zainteresowaniem wśród uczniów (a zwłaszcza teatrzyk), które poprowadziła Katarzyna Nomirska.

Zespół Biblioteki w Parysowie składa podziękowania nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację spotkań, a Pani Dyrektor Szkoły Alicji Michalczyk – dziękujemy za współpracę i życzymy realizacji mnóstwa pomysłów.